ورزشی

هدیه‌ی خوبان / نیمه پایانی بسکتبال زنان ایران

سایت خانه بسکتبال ایران؛

لیگ برتر بسکتبال زنان و چهار تیمی که آماده‌ی چالش نیمه‌پایانی هستند. همین جمعه. نخستین بازی در سریال سه‌گانه. برنده دو بازی به فینال می‌رسد تا اهمیت بازی‌های این دور بیشتر نشان داده شود. اوج هیجان. یکسو بهمن و شهرداری گرگان. یکسو تیروژ حیات کردستان و نفت آبادان.

بهمن، قهرمان دو فصل قبل لیگ برتر بسکتبال زنان با نتایج غبطه‌انگیز با شهرداری روبرو می‌شود که همچنان با تغییراتش امیدوار است. بهمن ِ صبور به مبارزه‌ی بدون باخت ادامه می‌دهد و چشم ِ شهرداری به نتایج بازی‌های قبلی گِرد شده و گوش‌هایش باز تا صدای نفس زدن ِ کل بهمن را بشنود. گام‌های پرطنین. دست‌های مطمئن. به دقت گوش کنید.

بهمن به دنبال این است تا بدون باخت مدعی قهرمانی این دوره شود، در بازی قبلی با شهرداری «لق» زد اما ستاره‌هایش تعداد بردها را در جدول ثابت نگه داشتند.

با تغییرات تیم‌ها در آوردن بازیکنان خارجی، فرصت جبران اشتباه‌ها در بازی‌های حذفی و هماهنگی بیشتر بازیکنان تیم‌ها سبب می‌شود هیچ تیمی شکست‌ناپذیر نباشد. با توجه به فرم کنونی قهرمان فصل پیش، طبیعی بود تیم‌های دیگر از انتخاب بازی نیمه‌پایانی با آن اجتناب کنند اما شهرداری ناگزیر از یک بازی سخت، ترجیح داد این بار با تیمی متفاوت مقابل قهرمان بایستد. آیا بازیکنان خارجی می‌توانند به رکورد تیمی بهمن پایان دهند؟ هر چند آنان یک بازیکن خارجی به ترکیب خود اضافه و با دو برد دیگر مقابل گاز تهران در پلی‌آف، خط آتش خود را بر روی دفاع شهرداری تنظیم کرده‌اند.

با وجود این تضمین راهیابی به فینال برای هیچ‌کدام از تیم‌ها آسان نخواهد بود.

تیروژ حیات دگرگون شده در بازی‌های منتهی به نیمه‌پایانی لیگ برتر زنان با چهره‌ی خارجی، سلاح مخفی خود را دارد که قبلاً ثابت کرده است برای رقبای آنها در سنندج مشکل ایجاد می‌کند. این بار نوبت نفت آبادان است.

تیلر دیر برای تیم سنندجی یک رهبر و یک قطعه حیاتی از پازل «بردن» است. تیم آبادانی متکی به بازیکنان ایرانی اگر بخواهد تیروژ را از کار بیندازد، باید راه صعود تیلر به رتبه بالای امتیازآوری را ببندد هر چند در کنار او دختران کورد با تأثیرگذاری در بازی قرار دارند، اما صعود تیلر به صدر رتبه‌ها از مدت‌ها پیش بوده است.

تیروژ بازی باخته دور رفت مقابل آبادان را در دور برگشت تلافی کرد. شهرداری در یک قدمی پیروزی بر بهمن یک لحظه مقصد پیروزی را گم کرد.
یک بار دیگر این چهار تیم رودرروی هم قرار می‌گیرند. کجا؟ در حساس‌ترین نقطه بازی‌ها. هدیه‌ی خوبان برای بسکتبال چیست؟ انتظاری نیست به جز بسکتبال خوب در دسترس قرار بگیرد.

نوشته هدیه‌ی خوبان / نیمه پایانی بسکتبال زنان ایران * خانه بسکتبال ایران پایگاه تخصصی بسکتبال *

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا