ورزشی

نامه درخواست مجمع بسکتبال در وزارت ورزش / پیرعباسی: در خصوص ۳۰ مورد تخلفات فدراسیون پاسخی نگرفتیم / آیا پولادگر کار‌های مهمتر از برکناری رئیس هیئت ندارد؟

سایت خانه بسکتبال ایران؛

صحبت‌هایی مبنی بر تشکیل مجمع فوق‌العاده بسکتبال مدت‌هاست که شنیده می‌شود اما پیرعباسی می‌گوید بزودی نامه درخواست آن را به وزارت ورزش و جوانان می‌فرستد.

مجتبی پیرعباسی، رئیس هیئتی که از او به عنوان منتقد خط مقدم جواد داوری رئیس فدراسیون بسکتبال نام برده می‌شود، در صحبت‌هایی این بار سیدمحمد پولادگر معاون وزیر ورزش را مورد هدف انتقادات خود قرار داد.
به گفته پیرعباسی، سناریوی تکراری برکناری او از هیئت بسکتبال استان خوزستان توسط داوری کلید خورد اما وی در انجام این کار طی ۹ ماه از زمان ورود به فدراسیون تاکنون نامؤفق بود بنابراین به مدیران بالادستی متوسل شد.

پیرعباسی مدعی است پولادگر مسائل ملی و نگاه منطقی به مشکلات بسکتبال را با «همشهری بازی» درهم‌آمیخته و در پی پنهان کاری ضعف‌های بیشمار فدراسیون داوری و از بین بردن صدای مخالفان است…

آنچه می‌خوانید صحبت‌های پیرعباسی است.

«صحبت‌هایی شنیده شده مبنی بر اینکه من از ریاست هیئت بسکتبال استان خوزستان استعفا کردم در صورتی که این خبر کذب است. متأسفانه جواد داوری رئیس فدراسیون بسکتبال به جای پرداختن به امور بسکتبال با ناکامی‌های متعددی که طی ۹ ماه به بار آورده به فکر استعفای من است و تاکنون از طریق فشارهای معاونت توسعه وزارت ورزش به مدیر کل استان خوزستان، درصدد برکناری من است. طبق بررسی‌هایم آقای پولادگر به مدیر کل گفته از اختیارات معاون وزیر برای برکناری من استفاده خواهد کرد».

«در این فرآیند چند نکته بسیار مهم وجود دارد :
آقای پولادگر، جامعه بسکتبال را با بقیه رشته‌ها مقایسه نکنید زیرا فرمول‌های حذف افراد در سوابق مدیریت بیست و چند سال شما در بسکتبال جواب نخواهد داد».

«براستی شما به عنوان معاون وزیر مسائل مهمتری برای رسیدگی ندارید که وقت خودتان را صرف حمایت از همشهری خودتان در فدراسیون بسکتبال آن هم برای برکناری رئیس هیئت یک استان می‌کنید»؟

«فراموش نمی‌کنیم که جناب پولادگر در مجمع انتخابی رئیس فدراسیون چطور با حمایت از جواد داوری جو جلسه را برهم زد و در ابتدای جلسه  پس از چند حمله به دبیر مجمع خطاب به ایشان گفت از اینجا به بعد شما صحبت نکنید من جلسه را اداره می‌کنم! و بعد از مجمع نیز با بیان اینکه انتخاب جواد داوری انتخاب هوشمندانه‌ای بود‍!، بر حمایت و رضایت خود از این انتخاب مُهر تایید زد».

«جناب پولادگر، جایگاه معاونت وزیر جایگاه بی‌طرفی‌ست. جایگاه بزرگی و ریش سفیدی و برقراری حق و عدالت است. البته درک می‌کنم جواد داوری همشهری شماست ولی فکر نمی‌کنم  این حجم از حمایت تنها به این دلیل باشد»!

«آیا وزارت ورزش به قانون و مقرراتی که خودش وضع کرده پایبند نیست؟ مگر برگزاری مجمع چیزی خلاف قانون است؟ چرا آقای پولادگر به مدیر کل ما گفتند وقتی شخصی رئیس فدراسیون شد همه باید از او تبعیت کنند»؟ (احتمالا مرجع فرمول‌های بیست و چند سال خودِ ایشان در فدراسیون تکواندو بوده)!

«طبق گفته ایشان اگر بنده ظرف ۱۰ روز دیگر به فعالیتم علیه فدراسیون ادامه دهم از اختیارات معاون وزیر استفاده و بنده را برکنار خواهد کرد! در حالی که هرگز فعالیتی از بنده علیه فدراسیون سر نزده و من فقط انتقاداتی داشته و دارم مثل حداقل ۳۰ عضو و بیشتر مجمع که هم‌نظر با ما هستند اما گوش شنوایی وجود نداشته و ندارد. حتی جلوی تشکیل مجمع ایستاده‌اند و از کار قانونی واهمه دارند».

«آقای پولادگر بنده از برکنار شدن وحشتی ندارم و حتی از آن استقبال هم می‌کنم ولی چرا با تحت فشار گذاشتن مدیر کل استان؟ مگر برکناری بنده کمکی به حفظ جایگاه متزلزل جواد داوری خواهد کرد؟
آنچه او را به این جایگاه متزلزل سوق داده عملکرد ضعیف داوری در فدراسیون و بی ثبات کردن بسکتبال است. به گواه ناکامی‌های تیم‌های متعدد ملی و انتخابات و انتصابات اشتباهی که طی ۹ ماه صورت گرفت و به جمع‌آوری حداقل ۳۰ امضای اعضای محترم  مجمع و دلسوزان واقعی بسکتبال  – نه یک عده نان به نرخ روز خور، برای ادای توضیحات منجر شده است».

«آقای پولادگر نیازی به تهدید نیست لطفاً از اختیارات معاون وزیر استفاده کنید و بنده را برکنار کنید، لطف بزرگی در حق من خواهید کرد! یا اینکه این قول را به شما می‌دهم که بعد از مجمع فوق‌العاده حتماً استعفا خواهم کرد».

«بیش از ۳۰ مورد مشکلات و تخلفات عمده فدراسیون بسکتبال در این ۹ ماه وجود داشته، حضرتعالی یا از این موارد بی‌اطلاع هستید که نباید باشید یا اطلاع دارید و به دلایلی اعتقاد دارید این مسائل و مشکلات اهمیتی ندارد! حال آنکه یقین دارم سایر نهادهای نظارتی بر حسب وظیفه و مسئولیت خطیرشان در راه اعتلای ایران و امانتداری فرزندان این سرزمین، مانند شما نسبت به این تخلفات بی‌تفاوت نخواهند ماند».

«مگر نه اینکه مجمع سالیانه فدراسیون می‌بایست در ابتدای سال برای تایید عملکرد مالی سال قبل و تصویب بودجه و عملکرد و برنامه‌های سال جاری برگزار می‌شد؟ چرا پس از گذشت ۹ ماه از سال هنوز مجمع سالیانه برگزار نشده است. آیا برنامه‌های امسال به تایید و تصویب مجمع بسکتبال نیاز نداشتند»؟

«این مورد تنها یکی از چندین دلیل اعضای مجمع مبنی بر برگزاری مجمع فوق‌العاده است، ان‌شاالله در همین چند روز آینده درخواست کتبی مبنی بر برگزاری مجمع فوق‌العاده را تقدیم دفتر مشترک فدراسیون‌ها خواهیم کرد».

«دلیل تأخیر این کار تاکنون به خاطر بازی‌های تیم ملی و پنجره رقابت‌های جام جهانی بسکتبال بود تا تیم ملی در آرامش بیشتری به دیدار چین برود تا خدای ناکرده شائبه‌ای پیش نیاید که متاسفانه آن دیدار هم در ادامه عملکرد ضعیف فدراسیون جواد داوری به باخت تیم ملی مقابل چین انجامید تا پس از آن دیگر بهانه‌ای نباشد  و حرف ما را تأیید کند که ضعف عملکرد جواد داوری گواه وضعیت نابسامان بسکتبال است و به منتقد و مخالف نیازی ندارد».

«تاکید می‌کنم بنده تنها عضوی از مجمع هستم نه خط‌ دهنده و برگزار کننده آن چرا که این کار را توهین به اعضای مجمع می‌دانم که هر کدام در بسکتبال صاحب نظرند و آگاهانه تصمیم می‌گیرند چه کسی برای اداره بسکتبال مناسب است. تا این لحظه  حداقل ۳۰ نفر از اعضای مجمع با امضای درخواست مجمع فوق‌العاده به دنبال این هستند تا شاید آقایان در مجمع حاضر شوند و به سوالات و ابهامات آنها پاسخ داده شود».

«اعضای مجمع صرفاً به دنبال وظایف قانونی خود در جهت نجات بسکتبال کشور هستند و هیچکس هیچ نفع شخصی در این راستا نداشته و ندارد چرا که اعتقاد داریم ادامه این روند ناکامی و بی‌عدالتی و عدم شایسته سالاری در بسکتبال نه تنها چیزی از بسکتبال ایران باقی نمی‌گذارد، بلکه زدودن تبعات و اثرات مخرب آن نیز به سال‌ها تلاش نیاز دارد ».

نوشته نامه درخواست مجمع بسکتبال در وزارت ورزش / پیرعباسی: در خصوص ۳۰ مورد تخلفات فدراسیون پاسخی نگرفتیم / آیا پولادگر کار‌های مهمتر از برکناری رئیس هیئت ندارد؟ * خانه بسکتبال ایران پایگاه تخصصی بسکتبال *

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا