ورزشی

صنعتگر کیست؟ / چرا جامعه بسکتبال مشهد از او حمایت می‌کند؟

جامعه بسکتبال مشهد خواستار بازگشت رییس هیات بسکتبال این شهر هستند…
در حالی که کمتر از دو ماه تا آغاز جام جهانی بسکتبال باقی مانده، حاشیه‌ها به جان این رشته افتاده‌اند.
به گزارش طرفداری، بسکتبال ایران روزهای خوبی را در سال ۱۴۰۱ پشت سر نگذاشت و هرچند توانست مجوز حضور در جام جهانی را کسب کند ولی نحوه صعود و انتقاد از سبک بازی تیم ملی، منجر به تغییر سرمربی شد. «هاکان دمیر» به ایران آمده تا آسمان‌خراش‌ها را برای حضور در جام جهانی ۲۰۲۳ آماده کند.
حاا در روزهایی که اخبار حول محور انتقال پر سر و صدای علیرضا بیرانوند به استقلال و عملکرد ضعیف تیم ملی والیبال در لیگ ملت‌ها می‌چرخد، بسکتبال دچار حاشیه شده است. حمید صنعتگر رییس هیات بسکتبال مشهد در حالی که عملکرد نسبتا خوبی داشته و حتی پیشکسوتان این شهر از او راضی بوده‌اند، با حکم سرپرست اداره ورزش و جوانان مشهد تغییر کرده است.
باید در نظر داشت سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان خراسان رضوی حدود یک ماه است عوض شده و طبق گفته پیشکسوتان و اهالی رسانه مشهد، رد پای علیرضا تاج‌ فیروز نیز در این جابه‌جایی دیده می‌شود.
ارتباط نزدیک با مدیر وقت تیم‌های ملی در زمان ریاست سابق فدراسیون، دلیلی است که صنعتگر برای برکناری خود برشمرده است. او همچنین اعلام کرده هیات بسکتبال مشهد را با حساب بانکی مسدود و موجودی چهار میلیون تومان تحویل گرفته و توانسته با اجرای برنامه‌های مختلف، هم بسکتبال این شهر را احیا کند و هم موجودی حساب را به ۲۵۰ میلیون تومان افزایش بدهد.
جمعی از پیشکسوتان تحت نام جامعه بسکتبال مشهد، نامه‌ای خطاب به سرپرست اداره ورزش و جوانان مشهد نوشته و به انتصاب حمید باقرزاده سرپرست و جانشین صنعتگر اعتراض کرده‌اند. آنها معتقد هستند عملکرد صنعتگر در ۱۰ ماهی که هدایت هیات بسکتبال مشهد را بر عهده داشته «درخشان» بوده و با توجه به اقداماتی از جمله بازسازی خانه بسکتبال مشهد، دلیلی برای تغییر او وجود نداشته است.
جالب اینجاست که صنعتگر به کارشکنی فدراسیون بسکتبال هم اشاره و اعلام کرده مجموعه تحت مدیریت جواد داوری، حتی داور برای قضاوت در مسابقات رده‌های پایه مشهد در اختیار هیات بسکتبال این شهر نگذاشته و علت شکل نگرفتن همکاری را هم مشکلات شخصی دانسته است.
باید دید فشار جامعه بسکتبال مشهد اثرگذار بوده و صنعتگر به محل فعالیت خود بازمی‌گردد یا مدیران رده بالای شهر و استان، دستور به ادامه فعالیت سرپرست جدید خواهند داد.
بسکتبال مشهد حالا به جای رییسی که اهلیت بسکتبالی داشت، یک سرپرست غریبه با بسکتبال دارد!

خانه بسکتبال ایران: آنطور که پیداست برای فدراسیون بسکتبال و ادارات ورزش و جوانان شهرها، مطالبات عمومی هدف نیست بلکه خواسته‌های شخصی اهمیت دارد. مانند این تغییر را در هیات خوزستان هم داشتیم که فدراسیون بسکتبال از کمک وزارت ورزش و اداره کل استان استفاده کرد و مجتبی پیرعباسی رئیس هیات خوزستان را کنار گذاشت. این موارد کافی است تا بدانیم به خواست و نظر پیشکسوتان و خاک‌خورده‌های بسکتبال احترام گذاشته نمی‌شود و فقط مسائل و مشکلات شخصی بین فدراسیون با افراد است که ادامه یا عزل آنان از کار را تعیین می‌کند. وضعیت در ادارات ورزش استان‌ها هم به همین منوال است و در آنجاها نیز قدرت کارشناسی و تجزیه و تحلیل عملکرد وجود ندارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا